Tisková zpráva

Czech-American TV představuje světu svého maskota, českého Honzu

Czech-American TV je nekomerční americká televizní společnost, která vysílá už přes osmnáct let, v angličtině na kabelové televizi v USA pro více než 2,5 milionu domácností. Vysílá každý týden v hlavním vysílacím čase. Jejím hlavním posláním je rozšiřovat povědomí o České republice, představit české regiony, jejich turistické destinace a dělat osvětu českému kulturnímu dědictví. Toto vysílání přispívá k vnímání České republiky jako velmi zajímavé a bezpečné turistické destinace.

Povědomí bude nadále rozšiřovat i díky svému novému, velmi typicky českému maskotovy, kterým je Honza. Ten bude s jeho anglickým výkladem procházet zajímavá místa v českých i moravských regionech a prohlubovat povědomí o celé České republice.

Produkci televizních programů dnes zajišťuje tým více než čtyřiceti profesionálů, dobrovolníků z USA a České republiky. Jeho součástí jsou i čeští studenti, někteří se už zapojují do webového systému, grafických projektů, marketingu, PR nebo do filmových reportáží.

Během 18 let své existence získala televize ve školství velký počet partnerů. Spolupracuje se studenty ze ZČU Plzeň, ČVUT v Praze, Slezské univerzity v Opavě. Také se 2 gymnázii ve Zlíně, uměleckou střední školou v Uherském Hradišti, Ostravě a Karlových Varech. Skvělou spolupráci rozvíjí rovněž s Univerzitou Hradec Králové, se studenty z oboru management cestovního ruchu.

Za zahraniční propagaci a dlouholetou spolupráci byla CATV USA oceněna vedením několika krajů. Např. Královehradeckého, Plzeňského, Karlovarského, Zlínského a Moravskoslezského. Také od regionu Slovácko, města Kutná Hora a Brna.

Mimo klasické vysílání na televizních obrazovkách v USA, sledují pořady Czech-American TV diváci i v jiných zemích např. v Kanadě, Austrálii či v Asii. Pořad je velmi oblíbený a má skvělou zpětnou vazbu. Mnoho zahraničních diváků následně volá a doptávají se na podrobnější informace, neboť plánují navštívit Českou republiku.

John Honner, zakladatel Czech-American TV, je americký producent českého původu, který se rozhodl už před 20 lety zviditelnit Českou republiku v zámoří. A díky profesionálnímu televiznímu týmu a úzké spolupráci s regiony a školami také se mu to podařilo a nadále se svým týmem vymýšlí, jak by tento projekt mohli vylepšit a důkazem může být právě nový maskot.

Na webových stránkách www.catvusa.com najdete informace o televizním vysílání a dalších vzdělávacích projektech Czech-American TV včetně archivu záznamů odvysílaných pořadů (Broadcasts).

 

Kontakt pro média:

Jakub Veselý

PR Manager

Czech-American TV

www.catvusa.com

email: catvusa@gmail nebo teamcatvusa@gmail.com

 

Czech-American TV je americká nekomerční televizní společnost, která vyrábí a vysílá vzdělávací pořady o České republice a jejích regionech. Založena v roce 2003 v USA.

Níže lze stáhnout (klik pravou stranou myši – uložit) ilustrační fotografie k článku.

 

 

catvusa.com

czechamericantv

 

Page Partners

BetterLife

When you become a BetterLife member, you're joining a community that will help you live a better life.

Visit website

Rudolf Jelinek

A company that looks with pride to its very long history and considers itself an inseparable part of the Czech region - Wallachia.

Visit website

American Travel Show

An educational forum to promote culture and to support the education of our viewers with information about America.

Visit website